1. A

Deskohraní a Sportovní den

Batůžkový výlet a stopovačka pro kamarády z 1.B

Pasování na čtenáře

Děkujeme deváťákům a paní učitelce Monice Švedové za zpestření tohoto slavnostního dne o divadelní představení. Ať vám dělají věnované knihy radost, milé děti!

Kdo si hraje, nezlobí aneb škola hrou:-)

Knihovna Jílové u Prahy

Děkujeme paní knihovnici (paní Strnadové) za poutavý program, který si pro naše malé čtenáře v knihovně v Jílovém připravila. Moc jsme si čtení s předvídáním o malém leguánkovi, vtipné zvířecí hádanky, ale také putování s ukázkami napříč žánry užili.

Projektový den - Včela medonosná

Včely jsou jedny z nejpracovitějších a nejužitečnějších stvoření na zemi, po tisíciletí prospívají lidem, rostlinám a životnímu prostředí obecně. Jestli si někdo zaslouží mít svůj světový den, tak to jsou rozhodně včely . Světový den včel připadá na 20. května a i my prvňáčci jsme si ho po svém užili po návratu ze školy v přírodě.

Květen v 1.A - malé ohlédnutí

Vypěstovali jsme fazole a hrách, pečlivě jsme sledovali výkony našich hokejistů na MS v hokeji, stavěli jsme se zájmem čím dál složitější sestavy podle plánků z Kaply a nakonec jsme statečně absolvovali pro někoho úplně první školu v přírodě. Jsme machři! Dávám palec nahoru:-)

ŠVP - RS Valcha Vysočina

Den 5. Návrat domů Níže ještě vkládám malé ohlédnutí za naším pirátským putováním a v pondělí se budu těšit na děti opět ve škole:-)

ŠVP - RS Valcha Vysočina

Den 4. Tak nám ten týden utekl jako voda a už zítra se na vás moc, milí rodiče, těšíme:-))). Dnes jsme se ještě učili, vyráběli náramky, skládali slova z písmenek, pátrali po pokladu a vyhodnocovali soutěže. Po večeři si všichni ještě zaskotačili na diskotéce. Závěrečnou výzvou hlavně pro dospěláky bylo dohlédnout na balení kufrů! Zítra předpokládáme příjezd ke škole ca. v 13:00. Případně se pokusíme dát zprávu o aktuální dopravní situaci. Dobrou noc!

ŠVP - RS Valcha Vysočina

Den 3. Dnešní den jsme měli opravdu nabytý program - výuka, oslava Lukáškových narozenin, pěší výlet do Sv.Kateřiny za menhiry a na závěr dne opékání buřtů při kytaře. Většina odvážlivců se vydala se setměním ještě na krátkou pirátskou stezku odvahy. Zítra už je čtvrtek a čeká nás konečné vyhodnocení našeho putování za pokladem. Dobrou noc všem!

ŠVP - RS Valcha Vysočina

Den 2. Dnešek jsme navzdory předpovědím zvládli bez jediného zmoknutí. Dopolední výuku tak po obědě mohly vystřídat venkovní aktivity a procházka k nedalekým rybníčkům. Nálada je zatím výborná, neopomněli jsme uspokojit ani hokejové fandy a po očku jsme sledovali stav zápasu našich borců s Kanadou. A protože samozřejmě na čerstvém vzduchu všem vyhládne, nestíhá paní kuchařka našim prvňáčkům přidávat! Máváme domů a těšíme se na středu:-)

ŠVP - RS Valcha Vysočina

Den 1. Zdravíme naše milé rodiče ze školy v přírodě. První den je za námi a my si ho opravdu moc užili....... Celotýdenní hra (po stopách pirátů) se rozjela naplno. Jsme rozděleni do týmů, máme vyrobené vlajky, vymyšlený název a proběhlo také malé sportovní klání. Po chutném obědu jsme stihli obhlédnout krátce také malebné okolí Počátků. Všichni už ležíme v postelích a těšíme se na zítra. Zdravíme domů:-). Vaše paní učitelky a prvňáčci

Křeslo pro hosta - Afrika (Keňa)

Den Matek -básničky, portréty, kytičky pro naše milované maminky:-)

Čarodějná škola

Bruslení Popovice

Jarní aktivity

Stavíme z Kaply, zkoumáme bource morušového, vyrábíme tácky ubrouskovou technikou, malujeme na plátno, modelujeme. A především stále čteme! A moc nás to vše baví:-).

Veselé Velikonoce

Modrý den, Žlutý den, Škaredá středa...vyrábění, sázení osení, grafomotorika, koledy - moc jsme si přípravu na Velikonoce užili:-)

BŘEZEN- MĚSÍC KNIHY (Naše třídní knihovna, křeslo pro hosta a čtení do ouška)

Enviromentální program-zvířata naživo