Souhrn informací pro rok 2024/25

Vážení rodiče, milí žáci,

s blížícím se začátkem nového školního roku bych vás rád informoval o několika změnách, které nás všechny v září 2024 čekají. Věřím, že tyto změny přinesou našim dětem i nám všem spoustu nových příležitostí a možností.

Nejvýznamnější novinkou je otevření nové budovy pro druhý stupeň a gymnázium, která zahrnuje také moderní kuchyň a jídelnu. Tato nová zařízení nám umožní nejen zlepšit podmínky pro výuku, ale také zajistit lepší a kvalitnější zázemí pro stravování a další potřeby našich žáků.

Rádi bychom vás zároveň požádali o trpělivost a pochopení při rozjezdu školní roku. Stavba nové budovy se právě dokončuje a není v našich silách vše vybavit a zařídit pro celoroční provoz. Již dnes víme, že některé učebny se budou dokončovat až během prvních týdnů školního roku. Proto potřebujeme určitý čas na to, aby se vše zaběhlo a fungovalo tak, jak má. Během tohoto školního roku bude pokračovat také stavba nové tělocvičny, která s sebou ponese i nadále určitá omezení, zejména v parkování a průjezdu ulicí Školní.

Níže naleznete podrobnější informace o jednotlivých změnách a organizaci nového školního roku. Doporučujeme vám, abyste si je pečlivě přečetli.

Děkujeme vám za vaši podporu a těšíme se na společný nový školní rok.

S přátelským pozdravem,

Josef Kabele

1. Bakaláři

O prázdninách došlo k aktualizaci systému Bakaláři díky přesunu aplikace na novou adresu skolasulice. Na webových stránkách školy naleznete platný odkaz, stačí zadat vaše přihlašovací údaje. Přihlašovací jména a hesla zůstávají stejná. Rodiče nových žáků obdrží přihlašovací údaje na třídní schůze. Ti, kteří používají aplikaci Bakaláři, se do ní budou muset přihlásit znovu (webová adresa školy – hledat – najít obec – Sulice).

1. Parkování

Pro krátkodobé parkování (15 min.) bude možné využít místa před budovami v ulici Školní. Počítáme také s parkovištěm za školou (v parku), které je určeno pro krátkodobé parkování a pro dlouhodobé parkování pro zaměstnance školy a školky na základě povolení obce. Vzhledem k vzrůstajícímu počtu dětí počítejte s vysokou ranní špičkou před školou. Prosíme tak zejména rodiče starších žáků, aby přijížděli ke škole pouze v nutných případech.

1. Přehled budov pro komunikaci

Budova A (nová budova): Kmenové třídy gymnázia, kmenové třídy druhého stupně ZŠ, odborné učebny, jídelna.

Budova B (původní budova): Kmenové třídy prvního stupně ZŠ, družina, odborné učebny.

Budova C (pavilon): Odborná učebna HV.

1. Vstup do budovy

Do budovy ZŠ a gymnázia se bude vstupovat hlavním vchodem, který bude v budově A (netýká se prvních až čtvrtých tříd*). Pro vstup budou sloužit nové čipy, které žáci obdrží na začátku školního roku. Nové čipy budou propojeny také s jídelnou. Staré čipy budou vracet žáci třídním učitelům. Záloha bude ponechána na nový čip. V případě ztráty čipu kontaktujte třídního učitele.

*Vchod v budově B (původní vchod) bude sloužit pro vstup prvních až čtvrtých tříd včetně školní družiny (ŠD).

V příloze naleznete podrobnější informace k novému systému vyzvedávání dětí ze ŠD.

1. Stravování

V budově A je pro naše strávníky zřízena kuchyně s velkou jídelnou. Informace o stravování (objednávání, diety, platby) naleznete v samostatném dokumentu.

1. Stavba tělocvičny

V průběhu nového školního roku bude pokračovat stavba tělocvičny za budovou A. Dbejte Vy i Vaše děti zvýšené opatrnosti. Z důvodu bezpečnosti je zakázáno pohybovat se v okolí staveniště. Poučení o bezpečnosti proběhne také první den ve škole.

1. Změny ve výuce Aj na druhém stupni

Jednou z novinek je skutečnost, že žáci budou nově rozděleni do skupin podle úrovně svých znalostí angličtiny, a to i napříč ročníky. Tento přístup nám umožní efektivněji pracovat s různými úrovněmi pokročilosti a zajistit, že každé dítě dostane výuku přizpůsobenou více svým potřebám. Věříme, že toto rozdělení přispěje k rychlejšímu rozvoji jazykových dovedností u všech žáků. Dále máme radost, že náš tým posílí rodilý mluvčí z Irska. Žáci se mohou těšit na hodiny plné konverzace s rodilým mluvčím, což jim umožní zlepšit své komunikační schopnosti a získat větší jistotu v používání anglického jazyka.

1. Ostatní

Další informace budeme postupně aktualizovat a doplňovat na našich webových stránkách www.zssulice.cz a na společných třídních schůzkách v září.

Děkuji za pozornost.